Folia w płynie – co warto wiedzieć?


Folia w płynie to produkt dla wielu osób wciąż nowy. Specjaliści jednak wiedzą, że jest produktem wartym zaufania. Dobrej jakości folia doskonale chroni powierzchnie przed wilgocią. I dlatego warto przyjrzeć się jej z bliska.
Składnikiem, z którego tworzona jest płynna folia, jest żywica syntetyczna. Posiadająca niemal identyczne właściwości, co żywica naturalna, gwarantuje doskonałą spoistość folii, którą kupuje się w postaci płynnej.
A jak się ją nakłada? Gdy planuje się remont łazienki, warto kupić zawsze dodatkowy pędzel, który będzie będzie właśnie przeznaczony do nakładania folii. Płynna postać folii pozwala rozprowadzać ją dokładnie tak, jak farbę. Z tym tylko, że nakłada się wtedy dwie warstwy. I tu należy pamiętać o jednej zasadzie. Druga warstwa powinna być nakładana zawsze pod kątem dziewięćdziesięciu stopni w stosunku do drugiej warstwy. Gdy więc pierwsza jest malowana poziomi, druga powinna być nałożona pionowo.
Hydroizolacja łazienki przy pomocy folii sprawdza się doskonale właściwie wszędzie. Bo na każde podłoże folię można nałożyć. Beton, cement, wapno, gips – każdy materiał nadaje się do tego, aby pokryć go folią. Nic więc dziwnego, że staje się ona coraz popularniejsza.

Sprawdź również: folia w płynie